A 2020-as évet véglegesen lezártuk, és úgy gondolom, hogy jócskán vannak tanulságai. A Pető-módszer meghonosítása vidékünkön, a Vajdaságban 2014 óta tart, és egyre nagyobb népszerűségre tett szert, elsősorban azért, mert egyedülálló módszer, komplex módon fejleszti a rászorulót, ráadásul olyan rétegnek nyújt segítséget, akik ahhoz nehezen jutnak hozzá.
A Semmelweis Egyetem Pető András Kara és a Magyar Nemzeti Tanács a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságával karöltve kiemelt fontosságúnak tartotta és tartja a központi idegrendszer sérüléseiben szenvedők segítségét a határon túli régiókban is.
Mi, zentaiak büszkék lehetünk arra, hogy itt, Zentán valósul meg a kurzus, itt szervezhetjük meg az egész Vajdaság területére. Az elmúlt évben két kurzus valósult meg, közülük az egyik Zentán. Fizikailag összesen 34 rászoruló részesült a Pető-módszer nyújtotta segítségben, online pedig a szeptember közepe óta folyamatosan zajló kurzusok keretében 22 páciens.
A kurzusok résztvevői Szabadkáról, Zentáról, Temerinből, Bácskossuthfalváról, Adáról, Felsőhegyről, Magyarkanizsáról, Óbecséről, Bogarasról, Nagybecskerekről, Bácsföldvárról, Bezdánból, Topolyáról és Zomborból kapcsolódtak be az online térben megvalósult fejlesztő munkába.
A szakemberek kiváló munkát végeznek, köszönve a Magyar Nemzeti Tanács munkatársainak és a Thurzó Lajos Művelődési és Oktatási Központ segítségének, valamint a SEPAK munkatársainak. Törődnünk kell egymással, törődnünk kell közösségünkkel, mert együtt minden akadályt le tudunk győzni!
Perpauer Attila