Zentaiak a világkongresszuson

Közélet · 2020.december 1.

A Semmelweis Egyetem Pető András Kara november 28-án és 29-én tartotta meg a 10. Konduktív Nevelés Világkongresszust. A jelenlegi járványügyi helyzethez alkalmazkodva online szervezték meg a kongresszust, amelynek életre hívását a szervezők rendkívül fontosnak tartották, hiszen most különösen nagy szükség van arra, hogy megbeszéljük, megtárgyaljuk azokat a helyzeteket, amelyek segítenek a konduktív fejlesztésben.

A konferencián 13 plenáris, 50 szekció előadás hangzott el és 40 posztert, valamint számos filmet mutattak be, a megnyitón dr. Merkely Béla rektor mondott köszöntőt. A kongresszuson szó volt a többi között a konduktív nevelés elméletéről és gyakorlatáról, bemutatták a legfontosabb eredményeket a társszakmák képviselőinek. A rendezvény keretében az új tiszteletbeli konduktorok mellett egy Konduktori Falat is avattak azon személyek előtt tisztelegve, akik tevékenységükkel, szakmaiságukkal a konduktív nevelés ügye mellett álltak. 

Az online tanácskozáson a zentaiak is részt vettek, ami azért tekinthető jelentős momentumnak, mert bár csak egy kis szegmensét képezzük a Pető-módszer elterjesztésének, fontos láncszemei vagyunk az egész konduktív nevelésnek. Zenta évek óta a vajdasági fejlesztő kurzusok központja, ami most, az online térbe való belépést követően sincs másként.

A kongresszuson részt vettek a hallgatók, akik folyamatosan követik a vajdasági fejlesztést, valamint a Magyar Nemzeti Tanács munkatársai is. Mindez kiváló alkalom volt arra, hogy összehasonlítsuk, hogyan zajlanak a fejlesztések Európában, Amerikában, Afrikában vagy Ázsiában. A magyar kormány, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága pedig támogatja, sőt hangsúlyozottan is az ügy mellé áll. A Délvidéken a Magyar Nemzeti Tanács egyik kiemelt jelentőségű programja lett a Pető-módszer népszerűsítése, ami nekünk, zentaiaknak azért is fontos, mert ezáltal segíteni tudunk azoknak a családoknak, akik rászorulnak a Pető-módszer alkalmazása révén megvalósuló segítségnyújtásra.

Perpauer Attila

Fotó: Tatai Balázs